لپ تاپ مهندسی

لپ تاپ استوک مهندسی

رشته مهندسی دارای گرایش های زیادی است که البته هرکدام از این گرایش ها دارای ویژگی های خاصی هستند. اما اصل مطلب اینجاست که تقریبا برای تمامی این گرایش ها نیاز به استفاده از لپ تاپ کاملا مشهود است. در واقع یک مهندس خوب برای موفقیت در حوزه کاری خود نیاز به دو عامل اثرگذار دارد: اولین مورد دانش فنی کافی است و مورد بعدی استفاده از ابزار قدرتمند برای کار است. از جمله این ابزارها همان لپ تاپ ها هستند. اگر دانشجوی رشته مهندسی هستید حتما با این چالش مواجه می شوید که کدام لپ تاپ را انتخاب کنید اما باید بدانید که امکانات همه لپ تاپ ها با هم برابر نیستند. برای حوزه کاری شما باید از لپ تاپ هایی استفاده شود که برای استفاده در حوزه کاری تخصصی شما و همین طور اجرای نرم افزارهای پیچیده مهندسی برنامه ریزی شده باشند.  شما می توانید برای دریافت اطلاعات قیمت لپ تاپ استوک مهندسی و انتخاب بهترین نوع لپ تاپ با بازرگانی شمال استوک ایران در تماس باشید.

 

لپ تاپ مهندسی

این لپ تاپ ها معمولا قدرت سخت افزاری بالایی دارند و تا حدود زیادی مشابه لپ تاپ های گیمینگ هستند. از لپ تاپ های مهندسی برای انجام کارهایی همچون نقشه کشی، رندرگیری معماری، طراحی و همین طور اجرای نرم افزارهایی همچون اتوکد، ASPEN HYSYS، SolidWorks استفاده می شود. در واقع هر مهندسی برای ورود به بازار کار نیاز دارد تا بتواند به درستی از این نرم افزارها استفاده کند. شاخه اصلی لپ تاپ مهندسی کیفیت ساخت بالایی است که دارد در نتیجه این موضوع می تواند عاملی باشد که تا بتوانید سال های زیادی را بدون نگرانی خراب شدن لپ تاپ از آن استفاده کنید. برای انتخاب بهترین نوع لپ تاپ استوک مهندسی کافی است با بازرگانی شمال استوک ایران ارتباط بگیرید.

 

ویژگی های کلی لپ تاپ استوک مهندسی

پردازنده قدرتمند جهت اجرای برنامه ها و نرم افزارهای مهندسی

سیستم خنک کننده عالی

بدنه با کیفیت و مقاوم

قالب بندی باریک و سبک با امکان جابجایی آسان

بهره مندی از حافظه SSD

در ادامه مطلب به هر کدام از این ویژگی های لپ تاپ استوک گیمینگ به طور جداگانه اشاره می نماییم.

 

بهترین لپ تاپ های مهندسی را چگونه بشناسیم؟

با مقایسه لپ تاپ های گیمینگ و مهندسی می توانیم متوجه شویم که سیستم های این دو لپ تاپ بسیار به یکدیگر شباهت دارند. حتی گاها افراد ترجیح می دهند از این دو لپ تاپ به عنوان جایگزینی برای یکدیگر استفاده کنند. در ادامه ویژگی های این لپ تاپ ها را به اختصار بیان می کنیم.

 

پردازنده یا CPU لپ تاپ های مهندسی

پردازنده ها را به عنوان مغز متفکر لپ تاپ ها می شناسند و وظیفه انتقال داده ها را دارند. اگر شما در رشته های معماری یا نقشه کشی مشغول فعالیت هستید بهتر است از لپ تاپ هایی استفاده کنید که پردازنده مرکزی با قدرت بالایی داشته باشند. پردازنده های لپ تاپ امروزه یا AMD هستند یا Intel که هرکدام دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر بفرد خود هستند. پردازنده AMD نسبت به Intel دارای قیمت و هزینه پایین تری هستند. اما پردازنده اینتل دارای سرعت و کیفیت بیشتری نسبت به سایر پردازنده هاست. پردازنده های لپ تاپ در نسل های گوناگونی تولید می شوند. از جمله این نسل ها شامل پردازنده های 3هسته ای، 5 و 7 و 9 هسته ای هستند. پردازنده های سه هسته ای ققدرت پردازش و سرعت بالایی ندارند به همین دلیل است که برای اجرای برنامه های سنگین و پردازش آن ها انتخاب خوبی نیستند. پردازنده های 5 هسته ای قدرت متوسطی دارند که پاسخگوی نیازهای زیادی خواهد بود. در عین حال این پردازنده ها قیمت مناسبی هم دارند. برای انجام کارهای سبک تر می توانید از لپ تاپ هایی با پردازنده های 5 هسته ای کمک بگیرید. دسته سوم پردازنده های 7 هسته ای هستند که جز بهترین و قدرتمندترین پردازنده ها محسوب می شوند و سرعت پردازش بالایی نیز دارند. اما هزینه پردازنده های هفت هسته ای به نسبت کارایی و قدرتمندی آن ها در پردازش تعیین می شود. در نهایت غول پردازنده های لپ تاپ را شاهد هستیم که پردازنده های 9 هسته ای می باشند. قیمت این پردازنده ها نسبت به تمامی مدل هایی که ذکر شد بیشتر است اما سرعت پردازش و قدرت این پردازنده ها با نمونه های قبلی قابل قیاس نیست. اگر نیاز دارید تا برنامه های سنگین را روی لپ تاپ خود پیاده کنید، قطعا استفاده از پردازنده های 9 هسته ای پیشنهادی عالی برای شما خواهد بود.

 

حافظه داخلی در لپ تاپ مهندسی

در لپ تاپ های مهندسی به دلیل این که سرعت در حین اجرای کار یک فاکتور مهم است ، حتما نیاز است که سیستم شما دارای حافظه داخلی SSD باشد تا در حین انجام کار دچار کندی و هنگ کردن نشود. حتی برای سرعت عمل بالا برخی سیستم ها دارای حافظه داخلی هیبرید هستند، به این معنی که در کنار حافظه SSD یک حافظه مکانیکی هم دارند که سرعت لپ تاپ را در حین کار به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

همچنین برخی لپ تاپ ها از امکان ارتقای حافظه داخلی برخوردار هستند، در واقع اگر حافظه SSD لپ تاپ شما کافی نباشد، می توانید حجم حافظه را تا میزان دلخواه ارتقا دهید. لپ تاپ های مهندسی در کمترین حد و اندازه خود باید حافظه 512 گیگ SSD را دارا باشند. حافظه داخلی برای ذخیره اطلاعات یک فاکتور مهم است چرا که حین نصب نرم افزارها این موارد بر روی حافظه داخلی قرار می گیرند. به همین دلیل است که توصیه می شود حتما از لپ تاپ هایی استفاده کنید که حافظه داخلی کافی برای گنجایش برنامه های سنگین مهندسی را داشته باشند.

 

باتری لپ تاپ مهندسی

از موارد بسیار مهم دیگری که در لپ تاپ های استوک مهندسی به آن توجه می شود، قدرت باتری مناسب در هنگام انتخاب این لپ تاپ هاست. این سیستم ها به دلیل این که توسط مهندسان استفاده می شود و ممکن است جابجایی زیادی داشته باشند و حتی در مکان هایی که دسترسی به برق نیست، نیاز باشد تا از آن ها استفاده کنند، پس باید از قدرت باتری بیشتری برخوردار باشند. به صورتی که حداقل بین 3 تا 4 ساعت بتواند توان شارژدهی بدون خاموش شدن را داشته باشد.

 

رم لپ تاپ مهندسی

رم لپ تاپ یکی دیگر از مواردی است که در سرعت عمل اجرای برنامه های لپ تاپ می تواند تاثیر زیادی بر قدرت لپ تاپ داشته باشد. برای انتخاب رم و همین طور لپ تاپ باید مطمئن شوید که بتواند آن چه پردازنده اجرا می کند، رم آن را ساپورت و حمایت کند. برای همگام سازی با سرعتی که پردازنده لپ تاپ دارد، نیاز است از یک رم قدرتمند استفاده کنید. بیشترین ظرفیتی که برای رم لپ تاپ توصیه می شود، 8 گیگ است اما با این حال رم های 12 گیگ و 16 گیگ از ارجحیت بالاتری برخوردار هستند. بد نیست بدانید که برای یک لپ تاپ اگرچه یک رم قدرتمند می تواند کمک بسیار زیادی باشد، اما استفاده از یک آداپتور گرافیکی خوب گزینه بهتری برای لپ تاپ است، به جز این که نیاز باشد بازی های سنگین استفاده کنید یا نرم افزارهای سنگین تری اجرا کنید.

 

امکان جابجایی آسان

پیشتر گفتیم که لپ تاپ های مهندسی در حمل و نقل هستند و مدام در حال جابجایی. لذا اگر کاربر از لپ تاپی استفاده کند که وزن بالایی داشته باشد و یا ابعاد آن نامتناسب باشد، قطعا در جابجایی آن دچار مشکل خواهد شد. پس بهتر است برای لپ تاپ هایی مهندسی این موضوع را مدنظر داشته باشید و لپ تاپ هایی را انتخاب کنید که ابعاد مناسب و وزن سبک تری داشته باشند.

 

صفحه نمایش لپ‌تاپ

برای انجام کارهای مهندسی نیاز است تا کاربر دید مناسبی بر روی کارهایی که انجام می دهد، داشته باشد. به همین منظور باید حتما لپ تاپ صفحه نمایش باکیفیتی داشته باشد. از طرف دیگر این لپ تاپ ها اکثرا در محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرند که نور خورشید می تواند بر کیفیت تصویر اثرگذار باشد. پس قطعا استفاده از یک صفحه نمایش باکیفیت بالا می تواند در ارائه تصاویر باکیفیت تر مورد مناسبی باشد. اما یک موضوع دیگر نیز اینجا مطرح می شود و آن اندازه صفحه نمایش لپ تاپ است. برای کارهای مهندسی یک لپ تاپ با سایز 14 یا 15 اینچی می تواند گزینه مناسبی باشد و برای کارهای طراحی و سایر کارهای مرتبط متناسب است. صفحه نمایش بزرگ چیز بدی نیست فقط انتخاب صفحه نمایش به نیاز افراد بستگی دارد و کسانی که کارهای کامپیوتری و گرافیکی انجام می دهند، نیاز دارند تا از صفحه نمایش های بزرگ تر برای دید بهتر بهره ببرند. باز هم انتخاب تمامی این موارد به نیاز شما بستگی دارد که در چه حوزه ای فعالیت می کنید و برای انجام کار خود نیاز به چه سایز و چه کیفیتی از صفحه نمایش دارید.

 

سیستم خنک کننده

مورد دیگری که برای خرید لپ تاپ مهندسی استوک دارای اهمیت زیادی است، سیستم های خنک کننده ای است که کمک بسیار زیادی در سلامت لپ تاپ می کند. در واقع سیستم های خنک کننده نه تنها در لپ تاپ های مهندسی بلکه در تمامی لپ تاپ ها و سیستم ها باید مورد توجه قرار گیرد. اگر لپ تاپ ها از سیستم های خنک کننده برای خنک کردن سیستم به هنگام پردازش برخوردار نباشند و از این قدرت و توانایی محروم باشند، ممکن است در اثر افزایش دمای سیستم، سرعت پردازش کاهش پیدا کند و یا حتی ممکن است منجر به آسیب رسیدن به سیستم سخت افزاری شود. در نتیجه نیاز است که حین انتخاب لپ تاپ مهندسی حتما این نکته نیز مورد توجه قرار بگیرد تا بعدا از آسیب هایی که نام برده شد و ممکن است که به سیستم وارد گردد، پیشگیری به عمل آید.

 

راهنمای خرید لپ تاپ استوک مهندسی

شاید آوردن نام استوک برای لپ تاپ ها عده ای را به این تفکر بیاندازد که این لپ تاپ ها کیفیت خوبی ندارند و دست دوم هستند. اما اصل موضوع این است که لپ تاپ های استوک لپ تاپ هایی هستند که کمتر استفاده شدند و یا حتی در بعضی موارد جز لپ تاپ هایی هستند که برای کارهای نمایشگاهی باز شده اند و مورد استفاده چندانی قرار نگرفته اند. ولی این لپ تاپ ها از قیمت بسیار متناسب تری نسبت به لپ تاپ های آکبند برخوردار هستند و علت آن هم همین باز شدن پلمپ لپ تاپ هاست. لپ تاپ های مهندسی استوک نیز از مواردی هستند که کیفیت نوع استوک آن حتی خیلی بهتر از آکبند است.

 

بازرگانی شمال استوک ایران

از شرکت هایی که در شمال ایران در حوزه فروش انواع لپ تاپ های استوک فعالیت می کند، بازرگانی شمال استوک ایران است. ما مفتخریم که انواع لپ تاپ های رده A و A+ را با بهترین کیفیت و سلامت قطعات وارد می کنیم. در میان تمامی انواع این لپ تاپ ها، لپ تاپ های استوک مهندسی از جایگاه ویژه تری برخوردار هستند و علت آن هم کاربرد و استفاده خاصی است که این لپ تاپ ها دارند. اغلب افرادی که به ما مراجعه می کنند، اطلاعات کافی درباره خرید بهترین انواع لپ تاپ استوک مهندسی ندارند. لذا مشاوران بازرگانی شمال استوک ایران در مجموعه حضور دارند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن خریداران را هدایت کنند تا آن ها خریدی ایمن و مطمئن داشته باشند. شما می توانید برای خرید انواع لپ تاپ استوک مهندسی با افراد ما در بازرگانی شمال استوک ایران با شماره های انتهای این مقاله در تماس باشید.

 

سخن پایانی

در کل باید بگوییم که خرید بهترین لپ تاپ مهندسی به رشته تحصیلی افراد و کارکرد این لپ تاپ ها بستگی دارد. اگر جز دسته افرادی هستید که برای فعالیت های کاری خود نیاز به سخت افزارهای حرفه ای دارید، پس نیاز است که لپ تاپ هایی را انتخاب کنید که از هر نظر سیستم قدرتمندتری داشته باشند و رده بالا و حرفه ای باشند. اما اگر فعالیت های سنگینی ندارید، استفاده از لپ تاپ های میان رده که فعالیت حرفه ای میانی دارند هم می تواند برای شما کارآمد باشد. چنان چه برای خرید لپ تاپ مهندسی مورد نظر خود دچار شک و تردید هستید و نیاز به کمک دارید پس به شما مژده می دهیم که نیاز به نگرانی نیست. چرا که مشاوران بازرگانی شمال استوک ایران با در نظر گرفتن تمامی موارد و خواسته های شما، بهترین و مناسب ترین انواع لپ تاپ استوک مهندسی را برای شما معرفی می کنند و می توانید از میان نمونه های معرفی شده، لپ تاپ مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.