لپ تاپ گیمینگ

لپ تاپ های استوک گیمینگ

لپ تاپ از آن دسته تکنولوژی هاست که امروزه در بیشتر خانه ها حداقل یکی از آن موجود است. انجام کارهای گوناگون با استفاده از این تکنولوژی بسیار ساده شده است به صورتی که شما می توانید ویرایش تصاویر و فیلم ها، برنامه نویسی و تولید محتوا و حتی وب گردی را به راحتی به کمک لپ تاپ ها انجام دهید. در کنار این ها استفاده از لپ تاپ ها به عنوان ابزاری برای بازی باعث شده است تا رویکرد دیگری از این تکنولوژی پیشرفته مورد بحث قرار بگیرد. این سبک لپ تاپ ها ، انواع خاصی هستند که با نام گیمینگ شناخته می شوند. حتی اگر کسی با لپ تاپ بازی هم نکند، باز هم نام لپ تاپ گیمینگ برای وی آشنا خواهد بود. این لپ تاپ ها کامپیوترهای کوچکی هستند که دارای یک صفحه نمایش عالی و طراحی خاص می باشند که باعث می شود بتوانید از تجربه خوب بازی با لپ تاپ لذت ببرید. گیمرها به خوبی این موضوع را درک می کنند که هرچه لپ تاپ های گیمینگ قدرتمندتر باشند، بازی با آن ها توفیر دیگری دارد و بدون شک برای افراد علاقه مند به بازی کامپیوتری این لپ تاپ ها یک گزینه عالی محسوب می شوند. اما جالب است بدانید حتی کسانی که علاقه به بازی کامپیوتری هم ندارند، از طرفداران این سبک لپ تاپ هستند و علت آن مزایای خوبی است که این لپ تاپ ها نسبت به سایرین دارند. در ادامه می خواهیم درباره لپ تاپ استوک گیمینگ و مزایایی که این لپ تاپ ها نسبت به سایر دسته بندی لپ تاپ ها دارند بیشتر آشنا شویم.

مزایای لپ تاپ گیمینگ چیست؟

همان طور که پیش تر بیان شد مزایای لپ تاپ استوک گیمینگ از دلایلی است که باعث محبوبیت این کارها در میان تمامی استفاده کنندگان لپ تاپ شده است. اما ویژگی هایی که لپ تاپ استوک گیمینگ را تبدیل به یک لپ تاپ خوش دست و پرطرفدار کرده است چه چیزهایی است؟ در ادامه در این باره توضیح خواهیم داد.

سرعت بالا در لود و استفاده لپ تاپ گیمینگ

حتما با این مشکل در استفاده از لپ تاپ ها مواجه می شوید اینکه از زمانی که دکمه پاور را می زنید تا زمانی که سیستم لود می شود باید تایم زیادی را انتظار بکشید. این موضوع یکی از کلافه کننده ترین مواردی است که در استفاده از لپ تاپ ممکن است با آن مواجه شوید چرا که سرعت لود در واقع یکی از اصلی ترین مزایای یک لپ تاپ باید باشد. اما در مورد لپ تاپ های گیمینگ این ضعف وجود ندارد. به صورتی که از زمان فشار دادن دکمه استارت تا زمانی که سیستم در حالت آماده به کار قرار گیرد فقط و فقط 20 تا 30 ثانیه زمان نیاز است. به علاوه این مزیت برای کسانی که در جلسات کاری نیاز به لپ تاپ برای ارائه دارند یک اصل مهم است زیرا سرعت لود باعث عدم انتظار زیاد حضار می شود. تاخثر در روشن شدن لپ تاپ در این جلسات می تواند مشتری را یا مخاطب را معطل کرده و از طرفی باعث خجالت زده شدن فرد ارائه دهنده شود. این سرعت فوق العاده لپ تاپ های گیمینگ به پردازنده و CPU قدرتمند این لپ تاپ ها بر میگردد. این پردازنده ها به دلیل این که باید بازی های حجیم را را هندل کنند قدرت بالاتری دارند. حتی این پردازنده ها برای کسانی که می خواهند برنامه های سنگینی مانند نرم افزارهای مهندسی را بر روی لپ تاپ خود نصب کنند و به استفاده همزمان از این نرم افزارها بپردازند یک نکته قوت است که می تواند سرعت عمل آن ها را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

کاربری آسان لپ تاپ گیمینگ

این نکته حائز اهمیت است که هرچند لپ تاپ های گیمینگ قدرت بالاتری دارند اما می توانند تمامی کارهای یک لپ تاپ عادی را نیز انجام دهند. به صورتی که شما به راحتی می توانید نرم افزارهای مورد نیاز خود را روی آن نصب نمایید و از آن ها استفاده کنید. چیز عجیب تری در این لپ تاپ ها وجود ندارد به جز این که کارایی این لپ تاپ ها بیشتر و مفیدتر است و کیفیت بالاتری نیز دارند.

کیفیت بالای قطعات در لپ تاپ گیمینگ

پیشتر گفتیم که لپ تاپ های گیمینگ باید بتوانند بازی های باکیفیت را با سرعت بالا و به صورت روان به اجرا در بیاورند. همین موضوع باعث می شود تا در ساخت این گونه لپ تاپ ها از قطعات باکیفیت استفاده شود. گرافیک ، پردازنده های قدرتمند، حافظه بالا، کیفیت صدا و تصویر از جمله مواردی است که در این باره رعایت می شود. همچنین خنک های بسیار قوی در لپ تاپ تعبیه شده که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به لپ تاپ است چرا که بازی های کامپیوتری معمولا باعث داغ شدن لپ تاپ می شود که ممکن است باعث آسیب به قطعات لپ تاپ شود و علت استفاده از خنک کننده ها نیز همین است.

نکنولوژی پیشرفته تر لپ تاپ گیمینگ

ممکن است اگر شما یک لپ تاپ عادی خریداری کنید، این لپ تاپ در مدت زمان کمی از رده لپ تاپ های بروز خارج شود. چرا که تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و هر سری آیتم های جدیدی به آن افزوده می شود. اما درباره لپ تاپ های گیمینگ این موضوع به نحو دیگری است. در واقع لپ تاپ های گیمینگ فقط برای استفاده امروز ساخته نمی شود برای برای بازی های بروزتر هم قابل استفاده است. در نتیجه لپ تاپ های گیمینگ برای بازی های بروز نیز قابل استفاده است و دیرتر از رده خارج می شوند. بنابراین تا مدت های زیادی می توانید بازی ها و برنامه های جدیدی که دیرتر وارد بازار می شوند و حجم بالا دارند قابلیت اجرا در این لپ تاپ ها را دارند.

باتری قدرتمند و عمر بالا در لپ تاپ گیمینگ

معمولا استفاده از باتری هایی که زود تخلیه می شوند اغلب مصرف کنندگان لپ تاپ را با مشکل مواجه می کند. لذا استفاده از لپ تاپ هایی که باتری های قوی تری دارند برای استفاده گیمینگ ترجیح داده می شود. در لپ تاپ های گیمینگ باتری ها دوام و کارایی بالاتری دارند و می توانند ساعات طولانی تری قابل استفاده قرار بگیرند. این مطلب برای گیمرها یک مطلب مهم است که به آن توجه می کنند.

طراحی فوق العاده و صفحه کیبورد راحت گیمینگ

گیمرها برای استفاده از لپ تاپ نیاز به صفحه کیبوردی دارند که کلیدهای آن نرم باشد و در صورتی که از آن استفاده طولانی داشته باشند دچار خستگی نشوند. استفاده از این صفحه کلید آرزوی هرکسی است. حتی کسانی که در حوزه تولید محتوا هم فعالیت می کنند ، داشتن صفحه کیبورد نرم و راحت می تواند کار آن ها را تا حدود زیادی ساده تر کند. اما این موضوع برای گیمرها حساس تر است که بتوانند از کیبوردهایی با قابلیت استفاده راحت بهره ببرند.

در نتیجه …

با توجه به این مزیت ها و ویژگی های خارق العاده ای که از لپ تاپ های گیمینگ گفته شد این لپ تاپ ها را می توانیم جز پرطرفدارترین سبک های لپ تاپ حتی برای کاربرانی که علاقه به بازی های کامپیوتری ندارند، دانست. تمامی این مزایای که نام برده شد وجه تمایزی است برای کیفیت و قابلیت هایی که یک لپ تاپ غول گیمینگ می تواند با خود به همراه داشته باشد.

تفاوت های لپ تاپ گیمینگ با لپ تاپ عادی چیست؟

از نظر پردازنده

پردازنده یا همان CPU را با نام مرکز فرمان کامپیوتر می شناسیم که دستورالعمل ها را به تمام اجزای دیگر ارسال می کند. لپ تاپ های معمولی را جهت اجرای برنامه های ساده و متوسط مثل مایکروسافت، وب گردی می سازند و به همین علت نیاز به پردازنده های قدرتمندی ندارد. در نتیجه با پردازنده هایی ارزان تر و با سرعت های معمولی در بازار تولید می شوند و هسته های کمتری دارند. اما بازی های با گرافیک بالا، ویرایش ویدیو و … مواردی هستند که باید با سرعت بالایی اجرا شوند. اینجاست که باید از پردازنده هایی با کارایی بالا بهره برد. اینجا ما می توانیم با معرفی لپ تاپ استوک گیمینگ قدرتمند ، شما را در خرید یک لپ تاپ عالی راهنمایی کنیم.

تفاوت در طراحی و ساخت

طراحی لپ تاپ های معمولی معمولا نازک تر است. به همین دلیل سبب حمل و نقل راحت این لپ تاپ ها برای استفاده کنندگان می شود. طراحی ساده و شیک می تواند عاملی باشد برای استفاده از این لپ تاپ ها در محیط های کاری خاص. در هنگام اجرای بازی های ویدیویی برخورداری از قابلیت های HD یا 3D از جمله مواردی است که حائز اهمیت است. لپ تاپ های گیمینگ کیفیت تصویر و نسبت تصویری بیشتری عرضه می کنند و این خود عاملی است که گیمرها از بازی کردن لذت بیشتری خواهند برد. در بیشتر لپ تاپ های گیمینگ این قابلیت وجود دارد که تصویر از زوایای مختلف به نمایش در می آید. در لپ تاپ های عادی این موضوع مهم است که کیفیت تصویر قابل قبول نسبت به قیمت و وزن دستگاه داشته باشد. مطلب دیگر طراحی شاسی های لپ تاپ هاست. به گونه ای که در لپ تاپ های معمولی از شاسی های صادف و ساده استفاده می شود که ظاهر تمیزتری به لپ تاپ می دهد و استفاده از این شاسی ها برای محیط های مانند دفاتر بسیار کارآمد است. اما در لپ تاپ های گیمینگ از شاسی هایی استفاده می شود که علاوه بر حفاظت از اجزای داخلی دستگاه، قدرت عملکردی آن را نیز افزایش دهد. بدنه های لپ تاپ گیمینگ دارای آرم های زیبا، نورپردازی عالی و فن های بزرگی است. همین طور در کیبورد لپ تاپ های گیمینگ استفاده از نور ملایم باعث می شود تا کاربران راحتتر بتوانند بازی کنند و بدون چشم برداشتن از صفحه کلید، کلید مناسب را پیدا کرده و فشار دهند.

تفاوت در قطعات

کارت گرافیک عضو اصلی سخت افزار لپ تاپ است و وظیفه پردازش فیلم و تصاویر را بر عهده دارد که این مورد هم در لپ تاپ های گیمینگ با معمولی متفاوت است. کارت گرافیک لپ تاپ های گیمینگ به خصوص است و در لپ تاپ های معمولی کارت گرافیک های یکپارچه مورد استفاده قرار می گیرد. این کارت روی تراشه پردازنده نصب می شود و از رم آن بهره می برد. به همین دلیل عملکرد پردازش در اولویت نسبت به عملکرد کارت گرافیک قرار دارد. از کارت گرافیک های بکپارچه می توان در تماشای فیلم، نرم افزارهای مایکروسافت و عکس ها استفاده کرد که در صورت فعالیت های سبک می توان خرید لپ تاپ استوک اداری را در اولویت خرید قرار داد. اما همان طور که گفته شد لپ تاپ های گیمینگ کارت گرافیک مخصوص و جدا از پردازنده دارند. حافظه اختصاصی این لپ تاپ ها از RAM ها پرسرعت تر هستند و فقط مختص کارت گرافیک است. به همین دلیل در هنگام استفاده از داده های گرافیکی پیچیده مثل بازی ، مل سازی سه بعدی و … این لپ تاپ ها با سرعت بهتری نسبت به لپ تاپ های عادی عمل می کنند. در لپ تاپ های گیمینگ از پردازنده های رایج Nvidia و AMD استفاده می شود.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد تفاوت سخت افزاری در لپ تاپ های گیمینگ و معمولی بسیار مشهود است. لپ تاپ های معمولی با بهره وری انرژی طراحی می شوند به همین دلیل است که عملکرد آن سبک تر ، عمر باتری بالاتر و قیمت مناسب تری نسبت به لپ تاپ های گیمینگ است. اما با مقایسه ویژگی ها و تفاوت های این دو لپ تاپ می توانیم به جرات بگوییم که حتی اگر هزینه بیشتری در خرید لپ تاپ گیمینگ می پردازید، می توانید قطعا مطمئن باشید که کارایی و کیفیت فوق العاده تری را دریافت خواهید کرد. مواردی مثل حافظه ، کارت گرافیک و پردازنده لپ تاپ های گیمینگ هیچ کدام قابل مقایسه با لپ تاپ های معمولی نیستند بلکه در رده بسیار بالاتری نسبت به این لپ تاپ ها قرار دارند.

بازرگانی شمال استوک ایران

یکی از شرکت هایی که در زمینه ورود لپ تاپ استوک فعالیت دارد با نام بازرگانی شمال استوک ایران در میان مشتریان شناخته می شود. این شرکت انواع مدل های لپ تاپ استوک گیمینگ ، اداری ، دانش آموزی و مهندسی و … را با کیفیت های رده A+ و A وارد می کند. تمامی لپ تاپ های بازرگانی شمال استوک ایران تست های فنی سلامت را گذرانده اند و حتی به مشتریان این امکان را می دهیم که تست سلامت فنی را خود بررسی کنند. اگر قصد خرید لپ تاپ استوک گیمینگ را با قیمت مناسب دارید می توانید با مشاوران شمال استوک ایران تماس بگیرید تا بهترین و مناسب ترین لپ تاپ برای استفاده شما را به شما معرفی نماییم.